Iga suvi on eriline

…olgu ta siis teistest soojem, külmem, vihmasem jne. Aga eriline on iga suvi, sest suveootus on see, mis paneb meid tegema plaane, tegutsema, rohkem ringi rändama/reisima. Ja ega siis kehvemapoolne suvi ei saa olla kõigele sellele takistuseks. Sest alati võib halvas näha ka head. Liblikaaia seisukohalt on mööduv suvi just selline 50:50 suhtega. Liblikate jaoks oli tänavune aasta (nii talv, sügis kui ka suvi) väga kehva. Ilmad on olnud väga tuulised ja jahedad nende kauniste tiivuliste jaoks, tõenäoliselt niiske ja lumeta talv sai  liikide rikkusele ja rohkusele saatuslikuks. Viimasel paaril päeval, kui ilmataat on meid rõõmustanud südasuvise soojusega, kuuleb aias rohkem kimalaste suminat, kui näeb liblikate lendu. Mõned üksikud admiralid, päevapaabusilmad ja rohetäpikud ikka lendavad, aga liialt vähe. Loodame, et kui siilkübarad ja budleiad (liblikate erilised lemmikud) täies õies on, siis tuleb ka rohkem liblikaid aeda. Aga…. vihmase ja jaheda suve eeliseks rõõmustame aednikena selle üle, et taimed on väga jõudsalt sel suvel kasvanud ja kastma ei ole pidanud istutusalasid mitte kordagi! Muld peenardes on pidevalt kobe ja pehme, lausa lust on aias peenarde vahel toimetada. Pole halba ilma heata.

See hooaeg liblikaaias on olnud ka üsna sündmusterohke. Oleme korraldanud sünnipäevi, piknikke, suvepäevi ja ka üks tore kuldpulm sai juuli lõpus ära peetud. Jah, kätte jõudis  see kauaoodatud aasta 2017 suvi, kus plaanisime oma aias hakata korraldama  üritusi, eeskätt pulmi. Aed on saanud n.ö täiskasvanuks ja roosisaar selle keskel on ideaalne paik, kus pulmadele vajalik tseremoonia läbi viia. Nüüd on märk maha pandud ja võime öelda – saime hakkama ning mõtteid ja ideid uueks hooajaks kuhjaga.

Meie tore kuldpulmapaar, nii tore, nooruslik ja eriline. Fotode autor Tauno Erik. Lilleseaded üritusele valmistas Liblikaaia Villa.

Hulljulge pruut….

…ja karmid mehed.

 

 

Suvi kestab veel…..