Uue hooaja algus

Pikk talv on möödas, eelmisest hooajast väsinud selg, lõputust kastmisest ja rohimisest tekkinud tüdimus, on ununenud ning nüüd on uus hoog ja ind peal, et taas alustada kevadiste korrastus- ja aiatöödega. Nagu ikka, mitmekesi tehes on tulemus kiirem ja jõudlus suurem ehk siis taas tulid laupäeval meile appi sõbrad, kes rõõmuga oma käed külge lõid ja oma nõu ja jõuga meile abiks olid. Saime korrastatud tiigi äärse ala – tormi ja tuulega ( alahinnata ei saa ka  kobraste kaasaabi) maha langenud puud tükeldatud ja oksarisu põletatud.  Üks uus istutusala sai ettevalmistatud, mis ootab nüüd mulla planeerimist, taimestusplaani ja eelkõige loovat mõttelendu, kuid ikka ainult selles suunas, et see uus istutusala saaks liblikate ja mesilaste meelispaigaks ning et neid lendaks sel hooajal meie aias veelgi rohkem. Uued mõtted on ka seoses tarbeaiaga, plaanis on muuta see pigem ürdiaiaks ja soov on katsetada erinevaid maitsetaimi kasvatada ja nendega oma toidulauda rikastada.

P1110118

Uus istutusala ootab mulla planeerimist.

Et rõõmustada meie aia peategelasi – liblikaid – värvisime liblikamajad helekollaseks, ikka lootuses, et kollane värv meelitab neid sinna sisse lendama ning vihmaste ja tuuliste ilmadega endale pelgupaika leidma.

P1110097

Rõõmsalt kollane liblikamaja

Liblikate lendu oleme saanud jälgida alates 27. märtsist. Peategelased on hetkel lapsuliblikas, koerliblikas ja päevapaabusilm, hämarikuliblikatest on päris rohkearvuline olnud harilik kevadvaksik.  See on põneva välimusega liblikas, kes vaatamata oma staatusele (hämarikuliblikas) lendab ikka päevasel ajal. Eriti tabav on selle liblika inglise keelne nimi Orange Underwing.

harilik kevadvaksik

Harilik kevadvaksik (Archiearis parthenias)

Lisaks liblikatele on  huvitav olnud jälgida ka lindude saabumist. Oma õuel oleme kohanud juba linavästrikku, kiivitajat, ka toonekurg tiirutab taevalaotuses ja otsib omale pesakohta ning hall haigur on omale tavapärase koha tiigi ääres sisse võtnud, tore on vaadata kuldnokkade askeldamist. Tiigil askeldavad sinikael-pardid ja sõtkad. Lindude laul muutub päev-päevalt julgemaks ja mitmekesisemaks. Loodame, et 4 pesakasti leiavad ka sel kevadel omale üürnikud.

Lillepeenrad muutuvad iga päevaga aina rohelisemaks ja põnev on jälgida, millised liigid ja sordid talve üle elasid ning oma kasvuga meid sel hooajal  rõõmustavad.

P1110116

Suurte valgete õitega krookus ´Jeanne d´Arc´

P1110119

Karukella karvased õienupud, panevad heldima küll igaühe.

Ees on ootamas tööde rohke ja põnev aeg.