Südasuvi

Aeg, mil ööd on soojad ja sumedad, kuulda võib ritsikate sirinat ja inimeste tegemistes on rauget rahu. Ehk siis kevade ja esimeste soojade ilmade, tahan kõike näha ja kõike teha, tuhin on vaibunud. Rannamõnusid ja päikest on saanud sel aastal küll igaüks nautida, sest suvi on olnud pikk ja päikeseline ning ees on ootamas veel august ning septembritki võib veel lugeda suvekuuks. Käes on aeg, kus saab nautida tehtud töö vilju – noppida põske ja talvevarudeks aeda külvatut, käia metsas seenel-marjul, nautida hoole ja armastusega istutatud-kastetud-väetatud lillede õisi ja suviseid lõhnu. Loodus pakub kõigile meie meeltele midagi. Ja seda kõike selleks, et saaksime talvele rõõmsal meelel vastu minna, laetud suvise päikesesoojuse, emotsioonide ja energiaga.
Rõõm on vaadata üha suuremaks kasvavaid püsikuid meie aias. Lubadusest, mitte ühtegi taime sel aastal enam ei osta, on väga keeruline kinni pidada. Vägisi kisuvad jalad aianduskeskustesse, kust ikka ja alati leiad midagi põnevat, mida endale soetada. Ja iga peenra korrastamise ajal leidub ju alati mingi n.ö auk, mis oleks vaja ära täita. Ja nii neid taimi juurde tekib. Sõltuvus? Vist küll, aga õnneks on selle sõltuvuse ainuke miinus rahakoti kergenemine aga plusse oluliselt rohkem.

Hea on tõdeda, et meie juurde leiab aina rohkem ja rohkem teed liblikahuvilisi inimesi nii Eestist kui mujalt maailmast. Meie hullumeelsena tundunud idee ei tundugi enam seda olevat vaid on väärinud pigem tunnustavat ja sõbralikku toetust meie külaliste näol. Ja me ise oleme enam kui kindlad, et asi mida teeme, on õige. See meeldib nii meile kui liblikaaia külastajatele.

P1110746

Grupp aiandus- ja liblikahuvilisi Soomest

Aga mis on siis see peamine küsimus, mis meilt küsitakse? Kust üldse selline idee alguse sai? Sellele küsimusele on tulnud kõige rohkem vastata ja kui selle üle järele mõtlema hakata, siis tundub see idee täna endalegi üsna ogarana :). Aga inimestele meeldib kuulata lugu. Lugu, mis on teistmoodi, lugu, mis annab julgust viia ellu ka kõige pöörasemaid ideid. Avardada oma maailmapilti, käia kaugemal, et tagasi tulles leida ime oma koduõuelt, oska seda vaid näha ja leida.

Ka liblikasuvi on täies hoos. Lilleniidul on veel piisavalt õitsejaid, kes liblikatele söögipoolist pakuvad ning iluaed on kohe saavutamas on täisõieilu ehk siis koht, mis on meelispaigaks nendele kõige suurematele ja värvilisematele päevaliblikatele.

P1110742

Ilmaennustuste kohaselt peaksid järgnevad nädalad soojad ja päikeselised tulema – parim aeg liblikavaatluseks on käes!

P1110724

P1110710

P1110730